KIRGIZJA - PIK LENINA

Wędrówka w górach Pamiru to przygoda w której miłośnicy gór mogą sprawdzić swoje umiejętności na dużych wysokościach.

Po otrzymaniu szczegółowych instrukcji i  szkoleniu przez doświadczonych przewodników mamy szansę podczas trekkingu zdobyć trzy szczyty – Pietrowski (4 700 m), Jukhin (5 130 m) i Razdelnaja (6,148 m) każdy o innym charakterze. Szczyty położone są w uderzająco pięknym alpejskim obszarze Pamiru, aby je zdobyć wykorzystamy pełny zakres sprzętu górskiego.

Oznacza to, że program trekkingu jest intensywny i wyjątkowy. Nasi przewodnicy górscy przypomną, i przeszkolą z techniki wspinaczki po lodowcu i pokrytych śniegiem stokach, z zasad przechodzenia przez szczeliny, z podstawowych umiejętności pracy w zespole linowym, z podstaw korzystania z profesjonalnego sprzętu górskiego i z zasad asekuracji.

Trekking obejmuje jeden z ciekawszych górskich szlaków, który wjedzie na szczyt Razdelnaya (6,148 m) – który jest zarazem jednym z punktów klasycznej trasy wspinaczkowej na szczyt Lenina. Pokonanie tego szlaku pozwoli nam poznać teren i sprawdzić możliwości swojego organizmu. Udana próba wejścia na Razdelnaya oznacza, że można próbować swoich sił w przyszłości na siedmio-tysiączniku.

Na klasycznej trasie nie ma stromych skał ani zaawansowanej wspinaczki lodowej. Sukces, natomiast zależy od doskonałej kondycji fizycznej, dobrej aklimatyzacji i odpowiedniego sprzętu wspinaczkowego. Głównymi trudnościami dla wspinaczy są: wysokość, niskie temperatury, okresy złej pogody i, oczywiście, szczeliny lodowcowe.

Obóz bazowy Achik-Tash, od którego rozpoczyna się wspinaczka, położony jest na alpejskich łąkach na wysokości 3600 metrów nad poziomem morza. Następny, Obóz nr I, znajduje się na morenie, na wysokości 4 400 metrów. Oba obozy oferują komfortowe warunki zakwaterowania i stanowią idealną okazję do odpoczynku i regeneracji po zakończeniu kolejnych etapów wyprawy.

One Team – One Dream! Dlaczego z nami?

Jesteśmy z Wami od samego początku aby pomóc Wam zrealizować wielkie marzenie, bo wiemy jak wspaniałą chwilą jest wędrówka szlakami wśród najpiękniejszych pasm górskich świata, podczas jednych z najwspanialszych wschodów słońca jakie będziecie Państwo oglądać.

Jesteśmy po to aby pomóc Państwu w przygotowaniach na każdej płaszczyźnie: przygotowanie fizyczne, skompletowanie odpowiedniego ekwipunku, informacje praktyczne. Podczas całego trekkingu będzie Państwu towarzyszył nasz polski przewodnik z dużym doświadczeniem górskim.

Od dziś jesteśmy jedną drużyną i wspólnie bierzemy odpowiedzialność za powodzenie  wyprawy!

Zaplanowaliśmy wejście w kameralnej grupie. Mniejsza grupa ma szczególne znaczenie przy ataku szczytowym i dostosowaniu tempa wejścia. Nasze grupy nigdy nie będą większe niż 8 osób. Podczas trekkingu towarzyszyć nam będą potersi. Zapewniający dodatkową opiekę i wsparcie. Mamy duże doświadczenie i wiemy jak bezpiecznie prowadzić grupy o różnym stopniu zaawansowania. Pik Lenina został odkryty przez Aleksieja Fedczenkę w 1871 roku i początkowo nosił nazwę Pik Kaufman.

Pierwsze wejście na szczyt w 1928 r. rozpoczęli trzej niemieccy alpiniści: Karl Wien, Eugen Allwein i Erwin Schneider. W czasach sowieckich wspinacze zaczęli zdobywać doświadczenie wysokościowe na szczycie Lenina. W dzisiejszych czasach każdego roku ponad tysiąc wspinaczy z całego świata zdobywa szczyt.

Zdobądź go również z nami!

DZIEŃ 1 i 2: WARSZAWA – BISHKEK

Spotykamy się dwie godziny przed wylotem na lotnisku Chopina i wylatujemy do stolicy Kirgistanu Biszkeku. Loty są zazwyczaj po południu ( najlepsze połączenie liniami Turkish Airlines) przylatują do Biszkeku ok 7 rano.

Po odebraniu bagażu i przejściu kontroli celnej po przylocie na międzynarodowym lotnisku „Manas”, zostaniemy powitani przez partnera Terra Magica w Kirgizji, który dostarczy nam wszystkie niezbędne dokumenty i pozwolenia, po formalnościach transfer do hotelu znajdującego się w centrum stolicy.

Czas wolny, który wykorzystamy zapewne na zwiedzenie Biszkeku i odwiedzenie kilku lokalnych restauracji.

DZIEŃ 3: BISHKEK – OSH
Bardzo wcześnie rano czeka nas lot do Osh. Po wczesnym śniadaniu mamy transfer na poranny lot Biszkek-Osz.

Z Osz ruszamy do Base Camp „Achik-Tash”ok. 280 km od 6 do 7 godzin przejazdu. W Osz możemy kupić wszystkie rzeczy, których zapomnieliśmy z Polski oraz dodatkowe lokalne produkty takie jak suszone mięso. Droga z Osz do bazy biegnie w poprzek dwóch przełęczy – Chyrchyk na wysokości 2408 m, położonej w pobliżu miejscowości Gülczö i Taldyk na wysokości 3615 m w pobliżu miejscowości Sary Tash. Tworzą one swoiste „ bramy ”, oznaczające koniec trasy do Doliny Ałtaju.

Obecnie część trasy M41 Pamir Highway, została odnowiona, co pozwala na o wiele szybszą jazdę. Base Camp znajduje się na Edelweiss Meadow na wysokości 3600 m.

Po przybyciu do Base Camp zakwaterujemy się w komfortowych czteroosobowych namiotach bazowych jeden namiot na 2-3 os. Namioty są wyposażone w gniazdka elektryczne, indywidualne oświetlenie, drewniane podłogi, materace, pokrowce, poduszki, pokrowiec na kołdrę i prześcieradło.

Po zakwaterowaniu, aby zminimalizować objawy choroby wysokościowej, czeka nas spacer aklimatyzacyjny. Przejdziemy doliną Achik Tash do malowniczych  jezior, rozrzuconych po pagórkowatym terenie, w których dla odważnych jest możliwość kąpieli 🙂 Dalej do przełęczy Puteshestvennikov. Czas przejścia zajmuje od 2 do 2,5 godziny.

Na przełęczy czeka nas odpoczynek, przekąska i sesja zdjęciowa na tle wspaniałych panoram i wracamy do BC

DZIEŃ 4: Podejście aklimatyzacyjne do szczytu Pietrowskiego 4 700 m

Po śniadaniu czeka nas aklimatyzacyjne podejście do granicy śniegu, do wysokości 4000 m. Z góry rozciągają się spektakularne widoki na dolinę Ałtajską i kanał Achik-Tash.

Co nas czeka ? 

Odległość do pokonania w ciągu dnia: 14-15 km. Różnica wysokości: + 11,30 m; -1,130m. Wysokość najniższego punktu (baza): 3600 m według GPS Wysokość najwyższego punktu (Petrovskiy Peak): 4730 m według GPS Kategoria trudności: I (F)

  • Etap 1: Wyjście z Base Camp na Edelweiss Meadow przez dolinę rzeki Achik Tash, którą przecinamy w poprzek. Będziemy przecinać liczne odnogi rzeki Achik Tash aż do zbocza pokrytego trawą którym wejdziemy na grzbiet.
  • Etap 2: Zejście ze stoku w kierunku Pik Petrovsky, nachylenie zbocza osiąga w niektórych miejscach 35 °; dalej długą ścieżką wśród trawiastych zboczy, które następnie przechodzą w mieszaninę trawy i piarg.
  • Etap 3: Gdy dotrzemy do granicy skał i śniegu, musimy przygotować systemy asekuracji, raki i czekan. Uwaga: stromość zbocza osiąga w niektórych miejscach 50 °.
  • Etap 4: Po dotarciu do śnieżnej części zbocza, utworzymy drużynę linową (jeśli przewodnik uzna to za konieczne), od tego momentu dostosowujemy tempo do siebie. Trzeba wspinać się blisko  siebie, a gdy zespół dotrze do Pik Petrovsky wszyscy muszą być razem, nikt nie może oderwać się od trzonu grupy. Na szczycie można pozostać przez 20 do 30 minut, jeśli nie ma wiatru. W wietrzną pogodę nie można tam przebywać dłużej niż 10 minut. W przypadku burzy lub śniegu nie wejdziemy na szczyt.
  • Etap 5: Schodzimy z góry tą samą trasą, po której się wspinaliśmy. I tak zdobędziemy nasz pierwszy szczyt Pamiru!

UWAGA: Dla osób, które nie czują się na siłach zdobyć szczyt Petrovsky, podejście tylko do granicy lodu.

DZIEŃ 5: Przejazd do doliny rzeki Tashkugeysay (alternatywnie do przełęczy Puteshestvennikov)

Tu czeka na nas zaawansowany obóz bazowy. Różnica wysokości: 3600-3800 (~ 12 km). Pik Jukhin 5130 m. Gdy przekroczymy rzekę Achik Tash, podchodzimy do szczytu Petrovsky Peak – łatwo wspinamy się na znajomy grzbiet – a następnie schodzimy do zielonej, ciepłej i fantastycznie pięknej doliny rzeki Tashkungeysay.

Tam skręcamy szlakiem na południe, który wiedzie wśród trawiastych, łagodnie nachylonych wzgórz – lekki spacer, który jest jeszcze łatwiejszy ponieważ nie niesiemy ze sobą bagażu!

  • BONUS Nr. 1: Podczas wspinaczki na szczyt Jukhin niesiemy tylko potrzebny sprzęt i odzież, której potrzebujemy w ciągu następnych trzech dni – 5 i 6 i 7. Resztę rzeczy (ubrania, sprzęt i jedzenie), pakujemy z wyprzedzeniem na następny trekking na szczyt Razdelnaya, zostanie przewieziony i będzie czekał w obozie I, gdzie dotrzemy, po zejściu z Jukhina!
  • BONUS Nr 2: Plecaki z ubraniami, sprzętem, jedzeniem i tym, co jest potrzebne do założenia obozów w ciągu następnych trzech dni – 5 i 6 i 7 – będą przewożone konno do zaawansowanego obozu bazowego! ( normalnie płatne dodatkowo). Z zaawansowanego obozu macierzystego konie są wysyłane z powrotem do obozu bazowego w dolinie rzeki Achik Tash, a my niesiemy tylko swoje rzeczy w dniach 5 i 6. Rozbudujemy obóz bazowy na brzegu rzeki dla łatwego dostępu do wody. Namioty rozkładamy sami wraz przewodnikami, posiłki przygotowujemy z dostarczonych  produktów także sami. Dolina rzeki Tashkungeysay jest znacznie cieplejsza niż Achik Tash Zakładamy obóz bazowy. Być może trzeba będzie przetrzeć część trasy.

DZIEŃ 6: Trekking do BC Jukhin Różnica poziomów: 3 600-4 300 (~ 6 km).

Dzisiaj wstajemy bardzo wcześnie. Rano szkolimy się w zachowaniu podczas wspinaczki w lodzie. Pracujemy w zespole linowym, asekurujemy się wspinając i schodząc na linie, ćwiczymy umiejętności samodzielnego ratowania się w sytuacji kryzysu i niesienia ratunku w szczelinach lodowych.

Po przekroczeniu strumienia, płynącego z lodowca, zbliżymy się do stromego podejścia, którym dotrzemy na grzbiet prowadzący na szczyt Jukhin. Pokonujemy prawie pionowo 500 metrów i jest to jedyna trudność. Jednak w niektórych miejscach musimy bardziej pracować na tym odcinku. Przewodnik zrobi wszystko, aby wspinaczka do obozu szturmowego była płynna, stabilna i bezpieczna. Przejście zajmuje ok 7-9 h.

Obóz rozbijemy na wysokości około 4300 m. Podobnie jak poprzedniego dnia sami przygotowujemy kolację. Wodę uzyskujemy z pobliskiego lodowca lub śniegu.

DZIEŃ 7: Trekking na Pik Jukhin 5 130 m n.p.m.

Po śniadaniu, zakładamy raki i przygotowujemy systemy asekuracji, w tym kaski, i tworzymy drużynę linową. Musimy wspiąć się pochyłym i pokrytym śniegiem północnym grzbietem nachylonym pod kątem około 30 ° do szczytu Jukhin.

Przewodnik wybierze technikę wspinaczki, w zależności od pogody i stanu pokrywy śnieżnej. Musimy ściśle przestrzegać instrukcji przewodników. Wspinaczka trwa około 4 godziny. Na początku ostatniego piątego odcinka pokryty śniegiem grzbiet przecina wąska poprzeczna
szczelina, co oznacza, że jesteśmy na szczycie drugiego szczytu Pamiru, na naszym szlaku!

Po jego zdobyciu zejdziemy do obozu I. Zakwaterowanie w namiotach : jeden namiot na 2-3 członków grupy. Gorąca pyszna kolacja w Jurcie.

DZIEŃ 8: Dzień odpoczynku w oboze I na wysokości 4 400 m.

Trening lodowy. Opcjonalnie: wejście na szczyt o wysokości 4750 metrów. Mamy wolny, zasłużony dzień po wcześniejszym wysiłku, który pozwoli nam odpocząć,   zregenerować sily po zdobyciu dwóch szczytów i przygotować się dobrze do szczytu trzeciego.

Po śniadaniu przeprowadzimy trening lodowy w pobliżu obozu I. Jeśli pozwala na to czas i jeśli mamy wystarczające siły, możemy wspiąć się na grzbiet prowadzący na szczyt na wysokość 4750 metrów, będziemy wspomagani przez przewodnika. Biegnie on równolegle do lodowca. Ponadto ten dzień to dobry czas aby wspólnie porozmawiać o następnym, trzecim wejściu na Pik Razdelnaja.

Omówimy przygotowanie i ustawienie sprzętu, regulacja obuwia, dobór ubrań i plecaków. Otrzymamy instrukcje od przewodnika o taktyce wspinania się i ostrzeżenia o możliwych niebezpieczeństwach na trasie. Rozdysponujemy między siebie żywność i sprzęt.

Wszystkie sprawy które wyniknęły wcześniej musimy rozwiązać ponieważ w następnym dniu mogą opóźnić działania całego zespołu.

DZIEŃ 9 i 10: Trekking do obozu III 6100 m n.p.m.

Ruszamy do obozu III na wysokość 6100 m. Wejście do obozu II na wysokość 5300 m i nocleg. Najpierw pniemy się pod górę lodowcem Lenina do podnóża wspaniałej
północnej ściany, następnie dalej idziemy przez szczeliny na stromym zboczu, pokrytym głębokim śniegiem (80-metrowy odcinek, nachylenie 35-40 stopni) asekurujemy się za pomocą poręczówek.

Musimy mieć ze sobą wystarczający zapas wody oraz krem z odpowiednim UV. Nie możemy zapomnieć zapakować do plecaków odpowiedniej ilości wody i kremu chroniącego przed promieniowaniem UV (współczynnik 25 i więcej)!

Następnie przemierzamy zbocze trzymając się prawej strony, kierując się na płaskowyż potocznie zwany „Skovoroda” (Patelnia ).

Piargowym stokiem schodzimy do obozu III.

DZIEŃ 11: Pik Razdelnaya 6148 m. Preferowany czas wyjścia przed 06:00 rano. Czas wspinaczki: 5-8 godzin

Podchodzimy do stoku o nachyleniu 25-30 stopni. Wiatr może być bardzo silny na tym odcinku. Skręcamy w lewo i kontynuujemy wspinaczkę wzdłuż grzbietu w kierunku szczytu Razdelnaya na wysokość 6148 m w dość głębokim śniegu.

Wszystko zależy od warunków pogodowych oraz naszego przygotowania. I tak zdobywamy trzeci szczyt na naszym szlaku w górach PAMIRU! Gratulacje!

Schodzimy do obozu III, który znajduje się tuż pod szczytem, odpoczniemy w nim chwilę i będziemy się starać zejść do obozu II na wysokość 5300 m, ponieważ na niższej wysokości mamy szansę spać lepiej i odczuwać mniej zimna w nocy.

Dojście do obozu II na 5300m zajmuje nam około 2 godzin. W przypadku złej pogody obóz III będzie służyć jako obóz bezpieczeństwa do spania

Na tym odcinku uczestnicy noszą sprzęt i gotują wspólnie posiłki dla siebie.

DZIEŃ 12: Zejście do obozu I na wysokość 4400 i dalej do obozu bazowego na wysokość 3600 m n.p.m.

Tak jak podczas wspinaczki, będziemy poruszać się w drużynie liniowej, trzymając się blisko siebie. Przed zejściem w dół, przewodnik przedstawi instrukcje, których musimy ściśle przestrzegać. Nigdy nie wolno tracić koncentracji podczas zejścia.

Szczególną ostrożność zachowamy podczas przechodzenia przez obszary ze szczelinami, a  trzykrotnie bardziej, pokonując te szczeliny przez lodowe mosty. W obozie czeka nas krótki odpoczynek przy gorącej kawie i herbacie, dzielenie się wrażeniami i doświadczeniem w ogrzewanych jurtach położonych na morenie lodowca Lenina!

Potem przez przełęcz Puteshestvennikov dotrzemy do base campu.

Gratulacje! Zdobyliśmy trzy szczyty w górach Pamiru podczas jednej wyprawy!

DZIEŃ 13 i14: Dzień odpoczynku i dzień rezerwowy w Base Camp na wysokości 3600 m n.p.m.

Biorąc pod uwagę kapryśność pogody w Pamirze, podczas wyprawy zaplanowany jest dzień odpoczynku i dzień rezerwowy, który spędzimy w zależności od pogody.

W przypadku opadów, złej, wietrznej pogody, przeznaczymy czas na poznanie członków innych wypraw, wymianę doświadczeń i śpiewy gromadząc się wokół gorącego pieca  w jurcie. Jednak nieprzewidywalne góry Pamir mogą obdarzyć nas doskonałą pogodą, w tym przypadku możemy spędzić aktywnie, ponieważ na terenie BC jest boisko do siatkówki, rowery badminton, możemy odwiedzić domy pobliskich pasterzy i poznać tradycyjne, koczownicze życie Kirgizów.

Możliwe jest także zorganizowanie warsztatów gotowania autentycznego pilafu ! Warto też skorzystać z kąpieli parowej, wygrzać ciało i zjeść w jurcie tradycyjną kirgiską kolację z kawałkami jagnięciny podczas której uczcimy przejście całego szlaku.

Zrelaksujemy się siedząc na tradycyjnym kirgiskim „kurpacha” (materac) popijając miejscowy kumys

DZIEŃ 15: Powrót do OSH

W tym dniu możemy zwiedzi miast OSH.

Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 16: Osh – Biszkek – Warszawa

Transfer na lotnisko i wylot.

Będziemy proļować tak skoordynować przeloty, aby wylot do Polski był w tym samym dniu co przelot z Osh do Biszkeku

ekwipunek.

Tomasz Suchanek
Tomek to prawdziwy podróżnik, przemieszcza się z miejsca na miejsce z prędkością światła. Dzisiaj jest Peru, a jutro już lata nad szczytami Himalajów. Ciężko go zatrzymać:) Podróżnik, przewodnik, wspinacz. Kilimanjaro zdobywał już 27 razy o różnych porach roku, w deszczu i słońcu, wchodził na szczyt różnymi drogami, ale najbardziej rekomenduje drogę Machame.

Doświadczenie górskie zdobywał wspinając się na MT Blanc – 6 razy, Island Peak – 4 razy, Elbrus – 3 razy, Kazbek  – 2 razy, Chimborazo, Cotopaxi, Aconcagua – 8 razy, Mt Kenia, Ruvenzori 5 razy, i wiele innych szczytów. Przemierzał różne szlaki śwata. Każdy kraj dla niego jest inny. Nacechowany innym rytmem życia, innymi doświadczeniami wędrowców z tubylcami. Kocha i mocno czuje Afrykę, klimat dogońskich wiosek, nieznane szlaki w masywie Bandiagara, ciekawią go tajemnice VOODoo, lokalne muzyczne rytmy i magiczne opowieści starszyzny plemiennej o tajemnicach plemion. Fascynuje go także dzika przyroda, sawanny Serengeti, bezdroża Mongolii, amazońska dżungla. Obcowanie z nią daje mu poczucie, że chwile są niepowtarzalne, a świat potrafi byćpiękny. Żyję tu i teraz z satysfakcją poznając nowe miejsca i szlaki przyszłych wypraw. Jedną z największych jego pasji jest historia Egiptu.

Od 5 lat towarzyszy jako przewodnik operacyjny w wyprawach z Zahi Hawasem,w Egipcie, jednym z najbardziej znanym na świecie egiptologiem. Towarzyszy swoich podróży postrzega jako przyjaciół i wspólnie spędzony czas stara się zapełniać atrakcjami. Ma wielu przyjaciół wśród Indian, lokalnych przewodników i mieszkańców. Z pasją eksploruje lokalne „kuchnie” i jej przysmaki, o których chętnie opowiada. Jest zafascynowany przygodą z domieszką adrenaliny.

Zawsze szuka pozytywnych stron życia, również na najtrudniejszych górskich szlakach. Po gorącej Afryce wraca zazwyczaj w Himalaje, które również są głęboko w jego sercu. Związany od lat z Terra Magica, dla której prowadzi najwspanialsze wyprawy do najdalszych zakątków ziemi.

Tomek będzie służył radą na etapie przygotowań, a także doboru sprzętu.

Zuzanna Załoga
Zuza to prawdziwa wojowniczka i świetny motywujący przywódca! Zdobywczyni 3 szczytów w Koronie Ziemi: Aconcagua 6962 m n.p.m. , Elbrus 5642 m n.p.m. , Kilimanjaro 5895 m n.p.m., a także 27 szczytów w Koronie Europy!

Poprowadzi grupę nie tylko do celu zdobywając każdy szczyt, ale podczas trekkingu będzie motywować, opiekować się i dbać o rozsądne sportowe podejście. Jest entuzjastką wszelkich sportów, szczególnie tych wytrzymałościowych. W 2016 roku ukończyła najtrudniejszy królewski dystans triathlonu IRON MAN. Zdecydowana wielbicielka długich i męczących tras. Nikt tak jak ona nie potrafi wskrzesić sił na ostatnich metrach przed metą czy szczytem.

Zuza ma przed sobą wiele planów i stawia sobie ambitne cele. Korona Ziemi w najbliższych dwóch latach, himalajskie wyższe ośmiotysięczniki jako następny etap. Zawodowo, prowadzi świetnie rozwijającą się agencję eventową Be Alive, która zorganizuje wam każdą imprezę firmową!

CENA PRZEDSTAWIONEGO PAKIETU DLA GRUPY 6 OSÓB 

  …… USD trekking na 3 szczyty + koszt biletu lotniczego

 

HARMONOGRAM PŁATNOŚCI:

  • I rata ….. PLN – ok. 000 USD przy zapisie na wyprawę, rozliczane według kursu sprzedaży ING na dzień wpłaty
  • II rata koszt biletu lotniczego ok 2400 -2600 PLN, wpłata przy podpisaniu umowy ( cena zależna od linii lotniczych i czasu przelotu)
  • III rata ok 2250 USD płatne do 45 dni przed rozpoczęciem wyprawy

UWAGA:

  • Oferta aktualna jest do 30 maja 2020
  • Cena za lot może ulec zmianie.

CENA OBEJMUJE:

  • organizację prywatne wyprawy przez Terra Magica
  • koszt biletu lotniczego na trasie Warszawa – Biszkek – Warszawa
  • koszt biletu lotniczego Biszkek – Osh – Biszkek ( w cenie ok 600 PLN, jeśli koszt wyższy, może być dopłata)
  • transport na trasie Osh – BC i BC – Osh w ustalonych terminach
  • zakwaterowanie w hotelach w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem
  • Osh 1 lub 2 noce
  • Biszkek 1 noc
  • asysta przy zakupie artykułów żywieniowych w Osh
  • wszystkie dokumenty (zezwolenie dla strefy przygranicznej)
  • rejestracja OVIR;
  • przewodnicy i serwis mówiący po angielsku i rosyjsku
  • skrzynie na lunch podczas transferu Osh – BC – Osh
  • sprzęt używany podczas wyprawy
  • namioty wysokogórskie na wysokości 5300m i 6100m (2 osoby w 1namiocie)
  • palnik gazowy
  • puszki gazowe 230 (2 sztuki na 1 osobę)
  • materace do spania
  • główna lina ∅ 9 ÷ 11 mm
  • łopata lawinowa
  • przenośna stacja radiowa i nawigator GPS (dla przewodników)
  • sprzęt do gotowania podczas trekkingu (na szczyt Jukhin) i na średniej wysokości
  • noclegi w obozach C2 i C3 (na szczyt Razdelnaya).
  • sauna w Base Camp (3600 m) i prysznic w obozie 1 (4400 m)
  • urta w BC i C1
  • serwis medyczny w Base Camp (3600 m) i obóz I (4400 m)
  • szkolenia wysokościowe i przygotowawcze na szlaku
  • zakwaterowanie w czteroosobowych namiotach w Base Camp na 2-3 osoby (namioty są wyposażone w gniazdka elektryczne, indywidualne oświetlenie – drewniane podłogi pokładu, materace, pokrowce, poduszki i meble: pokrowiec na kołdrę, poszewki na poduszki i prześcieradło
  • zakwaterowanie w namiotach obozu 1 na 2 uczestników (namioty są wyposażone w drewniane podłogi, izolację termiczną, materace piankowe
  • pełne wyżywienie podczas trekkingów(3 x gorące posiłki dzienne przygotowywane przez profesjonalnych kucharzy w bazach, w tym opcja wegetariańskich posiłków i specjalne dania)
  • jurty – kabiny towarzyskie (urządzone w tradycyjnym, narodowym stylu) z ogrzewaniem w Base Camp (3600 м) i obóz I (4400 м) podczas odpoczynku, posiłki i rozrywkę (muzyka, oglądanie zdjęć, gitara, itp.)
  • toalety w BC i C1
  • energia elektryczna: 220 В, 50 Hz
  • ubezpieczenie NNW

CENA NIE OBEJMUJE:

  • kosztów leczenia i dodatkowego rozszerzonego ubezpieczenia górskiego
  • napoi do posiłków
  • dopłaty do przewodników górskich 200 USD/os
  • transferów w Biszkeku z i na lotnisko
  • posiłków w Biszkeku
  • dodatkowych opłat ICE (praca służb ratowniczych, loty helikopterem,
  • lekarstwa i usługi medyczne w szpitalu Osz, sporządzanie dokumentów towarzyszących, repatriacja)
  • ewentualnych napiwków dla wszystkich przewodników od grupy (uznaniowo)
  • ubezpieczenia od rezygnacji

TERMINY WYPRAW

10 – 26 lipca 2020

09 – 25 lipca 2021

Nasze wyprawy organizujemy w małych

6-cio osobowych grupach.

Szczegóły i pytania do koordynatora wyprawy :

bealive@bealive.pl

tel . 00 48 604 054 092